تبلیغات
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم - گوگل پر مصرف و آلاینده محیط زیست
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم

بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 29 فروردین 1389

جستجوی یک موضوع در موتور جستجو به واسطه میلیونها رایانه که در مخزنی بزرگ قرار گرفته اند انجام می گیرد که تمامی آنها با اتصال به یکدیگر سیستمی بسیار بزرگ را به وجود آورده اند. این سیستم مانند دیگر سیستمها از قوانین ترمودینامیک پیروی کرده و در نتیجه انرژی را به هدر می دهند.

 

قانون اول ترمودینامیک می گوید برای انجام کار انرژی لازم است، حتی اگر این کار حرکت دادن یک الکترون بر روی لایه ای سیلیکونی باشد. قانون دوم می گوید هیچ موتوری کامل نیست به این معنی که برخی از ورودی ها از قبیل حرارت در موتور ناپدید می شوند، اینها اختلالاتی هستند که در هنگام جستجو در موتورهای جستجو به وجود خواهند آمد.

 

دسترسی به یک صفحه از جستجوی موفق می تواند نظم و ترتیب را در بخشی از جهان کاربر به وجود آورد اما در پس سرورهایی که این جستجو را به سرانجام می رسانند، همه چیز برآشفته و درهم است. فعالیتهای حرارتی اتمهای سیلیکونی مولکولهای هوا را در پس CPU برآشفته ساخته و آنها را گرم می کند. در نتیجه میزان انرژی مورد نیاز برای تغذیه فنهای رایانه و تهویه هوای درون سیستم برای خنک نگاه داشتن کل مخزن رایانه ها افزایش خواهد یافت.

 

در جستجوی هر موضوعی که باشید یافتن آن چرخه یکسانی را پیش رو دارد: حرکت دادن اتمها و سپس سرد کردن آنها. هردو این مراحل انرژی مصرف می کنند که مقادیر این انرژی متناسب با نوع مصرف و میزان مصرف از موتورهای جستجو متفاوت است.

 

شرکت گارتنر تخمین زده است شرکت گوگل در حدود یک میلیون سرور دارد که هر یک در حدود یک کیلووات انرژی مصرف می کنند. در نتیجه گوگل در هر ساعت یک میلیون کیلووات بر ساعت انرژی الکتریکی مصرف می کند. گوگل در ساعت پاسخگوی 10 میلیون جستجو توسط کاربرانش است، در نتیجه یک جستجو، انرژی برابر هزینه روشن نگاه داشتن یک لامپ 100 واتی به مدت یک ساعت را خواهد داشت.

 

این میزان مصرف انرژی هرگز پدیده ای مثبت و خوشایند نخواهد بود و حتی اگر بدانیم میانگین جستجوی روزانه آمریکایی ها 1.5 جستجو باشد این میزان به صورت حتم افزایشی چشمگیر خواهد داشت.

 

بر اساس گزارش لایو ساینس، آژانس محافظت از محیط زیست آمریکا تخمین زده است مراکز اطلاعاتی، کاربران اصلی 1.5 درصد از انرژی ایالات متحده هستند.

 

در این صورت می توان تصور کرد هزاران جستجوی اینترنتی هر یک از کاربران چه میزان انرژی صرف خواهد کرد و هنگامی که تمامی 6 بیلیون جمعیت حاضر بر روی سیاره تقاضای دسترسی همسان به اینترنت را دارند، چه حجم انرژی از دست رفته و چه میزان آلودگی زیست محیطی به بار خواهد آمد؟
منبع http://www.konjkav.com/index.php?option=com_content&task=view&id=4077&Itemid=107طبقه بندی: علمی، 
برچسب ها: ترمودینامیک، انرژی، موتوری، جستجو، سیستمها، قانون اول ترمودینامیک، گوگل، شرکت گوگل،
ارسال توسط حسین باقری
آخرین مطالب
تبلیغات
امکانات جانبی
لینک باکس
کد لینک باکس را در قالب وبلاگ خود قرار دهید و لینک خود را ارسال کنید سپس در بخش نظرات به من خبر دهید تا لینک شما را در لینک باکس قرار دهم لینک های جدید در بالای لینک باکس قرار میگیرد در ضمن کد لینک باکس در چندین وبلاگ قرار گرفته و بازدید کنندگان زیادی را به سمت وبلاگ شما سرازیر میکند
تبلیغات
صفحات جانبی
آرشیو
تبلیغات
لوگوی دوستان
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
روی بنر کلیک کنید تا شما را به سایت وارد کند سپس وارد بخش ثبت نام شوید در این جا ممکن است یک مشکل داشته باشید و ان شماره حساب است شما یک شماره اشتباه وارد میکنید تا ثبت نام تان کامل شود بعد کار خود را با شرکت شروع کرده و اقدام به تبلیغ در وبلاگ خود میکنید با کلیک بر روی بنر ها و تبلیغات متنی(مثل تبلیغات من) شما درامد خوبی بدست می اورید زمانی که درامد شما به حد نصاب رسید یک کارت بانکی سپهر صادرات یا سیبا بانک ملی باز میکنید درامد شما به این حساب ریخته میشود پیوست من بیشتر از یک ساله که با این سیستم کار کردم و از کارش راضیم پیشنهاد میکنم سریعتر عضو شوید و تبلیغات در وبلاگتان را شروع کنید حد اقل این ماجرا این است که ثبت نام رایگانی دارد و اگر نخواستید میتوانید تبلیغات را از وبلاگتان بردارید پس در عمل ضرر نکرده اید
پیوند های روزانه