تبلیغات
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم - بیانات در جمع دانش‌آموختگان دانشگاه امام حسین (ع)
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 11 خرداد 1389

در سالروز حماسه‌ى فتح خرمشهر

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم‌

 به همه‌ى شما جوانان عزیز و امیدهاى آینده تبریك عرض میكنم؛ هم به مناسبت موفقیتهاى به دست آمده‌ى در دوران تحصیل و آمادگى براى تحصیل در این دانشگاه، و هم به مناسبت روز بزرگ سوم خرداد، كه یك روز فراموش نشدنى در تاریخ انقلاب، بلكه در تاریخ كشور ماست.

 مراسم امروز، مراسم بسیار خوب و در حد نصاب و مثل خود سپاه پاسداران، آمیخته‌اى از معنویت و توانائى‌هاى روحى و جسمى و آمادگى‌هاى فكرى و عملى و نشانه‌ى پیشرفت سپاه پاسداران بود.

 عزیزان من! روز فتح خرمشهر - كه در واقع نقطه‌ى اوج عملیات «بیت‌المقدس» در اردیبهشت و خرداد سال 61 است - براى همه‌ى ما و براى تاریخ ما و آینده‌ى ما یك نمونه‌ى درس‌آموز و عبرت‌آموز است؛ چون در این روز نیروهاى جان‌بركف ارتش و سپاه، با یك هماهنگى شگفت‌آور و تحسین‌برانگیز و با شجاعت و فداكارى غیر قابل توصیفى توانستند یك ضربه‌ى عظیمى وارد كنند؛ نه فقط بر پیكر ارتش عراق، بلكه این ضربت وارد شد بر پیكره‌ى نظام استكبارىِ جهانى كه با عِده و عُده‌ى خود پشت سر ماشین جنگى رژیم بعث قرار گرفته بودند. هیچ كس گمان نمیكرد چنین اتفاقى بیفتد، ولى افتاد.

 آن عامل اصلى در این میان چه بود؟ میتوان عواملى را شمرد؛ لیكن اصلى‌ترین عوامل، آن روح اعتماد به خدا و اعتماد به نیروى خود بود. اگر آن روز میخواستیم بر اساس محاسبات معمولى و متعارف فكر كنیم، هیچ كس قضاوت نمیكرد كه این حادثه ممكن است اتفاق بیفتد؛ ولى جوانان ما، مردان مؤمن ما، رزمندگان ما در نیروهاى مسلح، با همت، با ایمان، با توكل به خدا و با گذاشتن جان عزیز در كف دست و نترسیدن و نهراسیدن از خطر مرگ وارد میدان شدند و این حادثه‌ى بزرگ را به وجود آوردند. فتح خرمشهر قله‌ى این افتخارات است، میوه‌ى این افتخارات است؛ لیكن در تمام طول مدتِ شاید نزدیك به یك ماه كه عملیات بیت‌المقدس به طول انجامید، صدها نشانه و آیت فداكارى به شكل اعجاب‌انگیزى وجود دارد.

 شما جوانان عزیز، فرزندان عزیزِ من خواهش میكنم بروید شرح این عملیات را كه خوشبختانه گوشه‌اى از آن - فقط گوشه‌اى از آن - نوشته شده است، با دقت بخوانید، ببینید چه اتفاق افتاد. ببینید جوانهاى ما، مردان ما كه آوردن نام همه‌ى آنها یك كتاب طولانى را به وجود خواهد آورد، چه كردند. اگر بخواهیم كسانى را به عنوان نمونه و استثناء اسم بیاوریم، باید به افرادى شبیه «احمد متوسلیان» اشاره كنیم - سردار شجاع و آزاده و فداكار - كه در این عملیات و در این رویاروئى بزرگ چه كردند؛ از چه نیروئى استفاده كردند. این جمله‌اى كه از امام بزرگوار ما نقل شده است و شما شنیدید كه فرمود «خرمشهر را خدا آزاد كرد»، دقیق‌ترین و حكیمانه‌ترین سخنى است كه در این باب گفته شده است؛ عیناً همان «و ما رمیت اذ رمیت و لیكن اللَّه رمى».(1) قدرت خداى متعال در دل رزمندگان، در اراده و عزم پولادین رزمندگان، در صبر رزمندگان، در بازوى تواناى رزمندگان، در قدرت ابتكار رزمندگان تجلى پیدا كرد. دشمن متكى به ماده بود. معلوم است كه قدرت مادى توان ایستادگى و رویاروئى با یك چنین هفت جوش معنویت و انسانیت را ندارد. همیشه همین جور است، امروز هم همین جور است عزیزان من! امروز هم قدرتهاى مادى با همه‌ى توانشان - با پولشان، با صنعتشان، با فناورى پیشرفته‌شان، با پیشرفتهاى علمى‌شان - قدرت مقابله و رویاروئى با آن مجموعه‌ى انسانى كه ایمان را، عزم را، همت را، فداكارى را شاخص و معیار كار خود گرفته، ندارند.

 كسانى كه آن روز در مقابل ملت ایران و رزمندگان ملت قرار داشتند، عیناً همان كسانى‌اند كه امروز در مقابل ملت ایران قرار دارند؛ اینها را باید بشناسیم. آن روز هم آمریكا بود، ناتو بود، همین انگلیس و فرانسه و آلمان بودند. سلاح شیمیائى به صدام میدادند، سلاح نظامى میدادند، هواپیما میدادند، نقشه‌ى جنگى میدادند، اطلاعاتِ به‌روز صحنه‌ى نبرد را به او میدادند، پشت سر او ایستاده بودند، شاید بتوانند نظام جمهورى اسلامى ایران را، نظام رفیع توحید و معنویت را، پرچم برافراشته‌ى توحید و انسانیت را، صلاى آزادگى و استقلال ملتها را شكست بدهند. پشت سر صدام اینها بودند، امروز هم همین‌هایند. امروز هم آن كسانى كه سعى میكنند با تبلیغاتِ خود حقائق را وارونه جلوه بدهند، خودشان مایه‌ى ناامنى اغلب مناطق دنیا هستند، ایران را تهدید جلوه بدهند، همین‌هایند. آن كسانى كه در پاكستان روزانه جنایت میكنند، در افغانستان سالهاست دارند كشتار میكنند، مردم را به اسارت گرفتند؛ در عراق جورى، در فلسطین جورى؛ آن كسانى كه پشت نیروى اهریمنى رژیم اشغالگر قدس قرار دارند، همین‌هایند و امروز در مقابل ملت ایران قرار دارند. همین ها در سال 61 هم پشت سر صدام بودند. آن روز شكست خوردند، مطمئن باشید امروز هم شكست میخورند.

 نظام جمهورى اسلامى، یك جمهورى مثل بقیه‌ى دولتها و جمهورى‌ها و غیر جمهورى‌هاى دنیا نیست؛ یك نظامِ داراى پیام است. پیام نظام اسلامى پیامى است كه ملتهاى جهان تشنه‌ى آنند؛ فرق میكند با یك كشورى، با یك دولتى، با هر گونه نظام سیاسى كه فقط در فكر یك محدوده‌ى جغرافیائى است؛ آن هم با آدمهائى، در رأس آن، آمیخته و آلوده‌ى به شهوات گوناگون بشرى. اینجا مسئله، مسئله‌ى ارزشهاست؛ مسئله‌ى انسانیت است؛ مسئله‌ى نجات ملتها از كمند قدرتهاى مداخله‌گر و سلطه‌طلب است. نظام اسلامى ما براى بشریت پیام دارد. همین پیام است كه جهانخواران عالم را در مقابل ملت ایران قرار داده. اگر امروز روز اول این رویاروئى بود، ممكن بود دل بعضى بلرزد؛ اما امروز روز اول نیست. سى و یك سال است كه این رویاروئى به شكلهاى مختلف وجود دارد: حمله‌ى نظامى، حمله‌ى سیاسى، محاصره‌ى اقتصادى، تهدیدهاى گوناگون. سردمداران گوناگون در كشورهاى قدرت‌طلب آمدند و رفتند، اما ملت ایران ایستاده است. این بناى مستحكم روزبه‌روز سرافرازتر شده است. این نهال بارور و خدائى، این شجره‌ى طیبه در این سرزمین مستعد و آماده، روزبه‌روز ریشه‌دارتر شده است. اگر دشمنان معنویت و ارزشهاى اسلامى و دشمنان ایران اسلامىِ عزیز، آن روز امیدى داشتند، امروز امیدى ندارند؛ با نومیدى دارند تلاش میكنند. آنها راه را نمیشناسند، ملت ایران را نمیشناسند، محاسبات امروز را با محاسبات سى سال قبل و چهل سال قبل و پنجاه سال قبل و دوران سلطه‌ى بى‌رقیب ابرقدرتها مقایسه میكنند؛ این مقایسه غلط است. دنیا عوض شده است، ملتها هم بیدار شده‌اند؛ لذا امروز شما ملت ایران و شما جوانانى كه زبدگان و برجستگان جوانان این ملت هستید - جوانهاى عزیز سپاه پاسداران - امیدآفرین دلهاى ملتها هستید. خیلى از دولتها هم به شما امید دارند، به شما نگاه میكنند. با اینكه میدانند جمهورى اسلامى اهل مداخله‌ى در كشورها نیست، اما نفس این پیامها، نفس این ایستادگى، نفس این قدرت معنوى كه در همه‌ى عرصه‌ها خود را نشان میدهد، آنها را دلگرم میكند، آنها را به ایستادگى وادار میكند. امروز در قاره‌ى آسیا، در قاره‌ى آفریقا، در قاره‌ى آمریكا، حتّى در قاره‌ى اروپا، ملتهاى كمى نیستند كه به شما چشم دوخته‌اند و شما را تحسین میكنند.

 عزیزان من! این فرصت جوانى را، این نیرو را، این استعداد را قدر بدانید. این فرصت رشد و بالندگى را كه در اختیار شما قرار داده شده است، قدر بدانید. هم شما، هم جوانان ارتش، هم جوانان نیروى انتظامى، هم مجموعه‌ى مقدس و پاكیزه‌ى بسیج عمومى، امروز در این كشورِ خدائى امكاناتى دارند كه هرگز چنین امكاناتى در اختیار جوانان برگزیده و مؤمن و صالح قرار نداشته است. از این فرصتها استفاده كنید. استفاده‌ى از این فرصتها، بزرگترین شكر است.

 انفكاك این دانشگاه از دانشگاه جامع - كه هر دوى این دانشگاه‌ها، مراكز و پایگاه‌هاى بسیار ارزشمندى هستند كه سپاه پاسداران به وجود آورده است - به سود سپاه و براى پیشرفت علمى و فنى و عملى سپاه لازم بوده و هست و این كار باید در هر دو بخش با جدیت دنبال شود؛ هم در دانشگاه جامع، هم در دانشگاه افسرى و تربیت پاسدارى. اساتید خوب، مدیران خوب، جوانان خوب، بحمداللَّه جمعند. هر كدامى ارزشهاى خود را دنبال كنند، وظائف خود را دنبال كنند.

 پروردگارا! فضل و رحمت و لطف خود را بر این مجموعه فرو ببار؛ پروردگارا! امام عزیز ما را كه این جاده‌ى درخشان را به روى ما گشود، مشمول برترین رحمت و تفضل خود قرار بده؛ پروردگارا! شهیدان عزیز ما را كه بحمداللَّه زنده‌اند و زنده خواهند ماند، بر درجاتشان بیفزا؛ ما را به آن عزیزان ملحق كن و سلام این مجموعه را به پیشگاه اقدس حضرت ولى‌عصر (ارواحنا فداه) برسان.

 والسّلام علیكم و رحمةاللَّه و بركاته‌

1) انفال، 17طبقه بندی: مذهبی،  سیاسی،  اخبار، 
ارسال توسط S A F I R
آخرین مطالب
تبلیغات
امکانات جانبی
لینک باکس
کد لینک باکس را در قالب وبلاگ خود قرار دهید و لینک خود را ارسال کنید سپس در بخش نظرات به من خبر دهید تا لینک شما را در لینک باکس قرار دهم لینک های جدید در بالای لینک باکس قرار میگیرد در ضمن کد لینک باکس در چندین وبلاگ قرار گرفته و بازدید کنندگان زیادی را به سمت وبلاگ شما سرازیر میکند
تبلیغات
صفحات جانبی
آرشیو
تبلیغات
لوگوی دوستان
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
روی بنر کلیک کنید تا شما را به سایت وارد کند سپس وارد بخش ثبت نام شوید در این جا ممکن است یک مشکل داشته باشید و ان شماره حساب است شما یک شماره اشتباه وارد میکنید تا ثبت نام تان کامل شود بعد کار خود را با شرکت شروع کرده و اقدام به تبلیغ در وبلاگ خود میکنید با کلیک بر روی بنر ها و تبلیغات متنی(مثل تبلیغات من) شما درامد خوبی بدست می اورید زمانی که درامد شما به حد نصاب رسید یک کارت بانکی سپهر صادرات یا سیبا بانک ملی باز میکنید درامد شما به این حساب ریخته میشود پیوست من بیشتر از یک ساله که با این سیستم کار کردم و از کارش راضیم پیشنهاد میکنم سریعتر عضو شوید و تبلیغات در وبلاگتان را شروع کنید حد اقل این ماجرا این است که ثبت نام رایگانی دارد و اگر نخواستید میتوانید تبلیغات را از وبلاگتان بردارید پس در عمل ضرر نکرده اید
پیوند های روزانه