تبلیغات
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم - عملیات رویت هلال ماه شوال از عصر امروز آغاز می‌شود
خبر**مذهبی**دانلود مذهبی،مهدویت،معرفی شهدا،سیاسی،علمی،مذهبی،اخبار،رهبر عزیز،محرم

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 تیر 1388
عملیات رویت هلال ماه شوال از عصر امروز آغاز می‌شود
تهران - سخنگوی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: عملیات رویت هلال ماه شوال از عصر امروز -پنجشنبه- آغاز می شود.
حجت الاسلام و المسلمین ' علیرضا موحدی نژاد' روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: حدود 150 گروه با ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری در ارتباط هستند كه كار رویت هلال ماه نو را در سراسر كشور و در استان های مختلف انجام خواهند داد.
وی افزود: این گروه ها گزارشات خود را از رویت هلال ماه شوال به ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری ارسال خواهند كرد.
سخنگوی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اضافه كرد: در استان تهران نیز، هفت گروه رویت ماه شوال با ستاد استهلال همكاری خواهند داشت.
موحدی نژاد با بیان اینكه به احتمال زیاد روز جمعه هفته جاری، اول ماه شوال خواهد بود، گفت: كارشناسان در این امر اختلافی ندارند و احتمال اینكه روز جمعه، اول ماه نو باشد، بسیار است.
وی افزود: اگر هوا مساعد باشد، برای رویت هلال ماه شوال در روز پنجشنبه هیچ مشكلی وجود نخواهد داشت.
سخنگوی ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به رویت هلال ماه شوال در سال گذشته، افزود: به دلیل اینكه مشخصات هلال ماه در سال گذشته، مشخصات دقیقی نبود، احتمال خطا بسیار بود و همین امر كار را سخت می كرد.
موحدنژاد گفت: خوشبختانه هلال ماه نو در سال جاری، مشخصات بهتری دارد و ضخامت آن نیز بیشتر است.
حجت الاسلام و المسلیمن 'فضل ا... ذاكری' دبیر ستاد استهلال دفتر مقام رهبری با بیان اینكه مساله استهلال یك مساله علمی است، گفت: برای رویت هلال ماه شوال از بهترین كارشناسان استفاده می شود.
وی افزود: رویت هلال ماه شوال از صدر اسلام وجود داشته است و به خاطر بعد علمی این مساله، از بهترین كارشناسان رویت هلال ماه كه در ایران وجود دارند، استفاده می شود.
ذاكری اظهار داشت: به همین دلیل، اكنون ستاد استهلال دارای دو بخش است كه یك بخش كمیته علمی و دیگری كمیته اجرایی است.
وی افزود: كمیته علمی در مساله استهلال ماه، از نظرات دانشمندان این حوزه استفاده می كند و پس از كسب نظرات، آن را برای اجرا به كمیته اجرایی ارایه می كند.
دبیر ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری اضافه كرد: استهلال ماه دارای ملاك‌های فقهی و علمی است كه ملاك‌های فقهی آن توسط علما و روحانیون و ملاك‌های علمی آن نیز توسط متخصصین این امر مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به گفته ذاكری، برای رویت هلال ماه شوال در سال جاری، حدد 150 گروه رویت هلال ماه، در سراسر كشور با این ستاد همكاری خواهند كرد.
تلاش برای رویت هلال ماه را استهلال گویند. این عمل دارای ارزش نجومی است، زیرا ماه قمری ممكن است 29 یا 30 روز باشد و مشاهده ماه نو، گاه كاری دشوار و نیازمند محاسبات نجومی است.
از نظر اسلام نیز این كار مهم و مستحب محسوب می‌شود زیرا مناسبت‌های دین اسلام بر مبنای گاهشمار قمری تنظیم شده است.
اجتمام**9105/
انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 266116طبقه بندی: اخبار، 
برچسب ها: رویت هلال ماه شوال، رویت هلال، استهلال، رویت هلال شوال، ماه شوال،
ارسال توسط حسین باقری
آخرین مطالب
تبلیغات
امکانات جانبی
لینک باکس
کد لینک باکس را در قالب وبلاگ خود قرار دهید و لینک خود را ارسال کنید سپس در بخش نظرات به من خبر دهید تا لینک شما را در لینک باکس قرار دهم لینک های جدید در بالای لینک باکس قرار میگیرد در ضمن کد لینک باکس در چندین وبلاگ قرار گرفته و بازدید کنندگان زیادی را به سمت وبلاگ شما سرازیر میکند
تبلیغات
صفحات جانبی
آرشیو
تبلیغات
لوگوی دوستان
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
روی بنر کلیک کنید تا شما را به سایت وارد کند سپس وارد بخش ثبت نام شوید در این جا ممکن است یک مشکل داشته باشید و ان شماره حساب است شما یک شماره اشتباه وارد میکنید تا ثبت نام تان کامل شود بعد کار خود را با شرکت شروع کرده و اقدام به تبلیغ در وبلاگ خود میکنید با کلیک بر روی بنر ها و تبلیغات متنی(مثل تبلیغات من) شما درامد خوبی بدست می اورید زمانی که درامد شما به حد نصاب رسید یک کارت بانکی سپهر صادرات یا سیبا بانک ملی باز میکنید درامد شما به این حساب ریخته میشود پیوست من بیشتر از یک ساله که با این سیستم کار کردم و از کارش راضیم پیشنهاد میکنم سریعتر عضو شوید و تبلیغات در وبلاگتان را شروع کنید حد اقل این ماجرا این است که ثبت نام رایگانی دارد و اگر نخواستید میتوانید تبلیغات را از وبلاگتان بردارید پس در عمل ضرر نکرده اید
پیوند های روزانه